Vse več je znakov, da se pri Audiju pripravljajo na razvoj nove generacije superšportnika R8, ki bi si tehnologijo delil z modelom Lamborgini Temerario. Med nedavnim pogovorom s predstavniki sedme sile je izvršni direktor nemške premijske znamke na vprašanje o morebitnem prihodu tretje generacije modela R8 pohvalil Lamborghinijev novi V8 motor ter dejal, da je ideja o novi generaciji R8 dobra ideja.
Ohranil bi lastnik identiteto
Döllner je v intervjuju poudaril prednosti sodelovanja znotraj Skupine Volkswagen, kjer si znamke delijo platforme in tehnologije, a kljub temu vsaka ohranja svojo identiteto. Kot primer tovrstne prakse je navedel prihajajoči športni model C Sport, ki sicer temelji na Porschejevi platformi, a ohranja vse lastnosti modelov znamke Audi. To seveda tudi pomeni, da morebitna tretja generacija R8 ne bi bila zgolj “preoblečen” Lamborghini, temveč avtomobil z lastnim značajem in oblikovno identiteto. Če se pri nemškem avtomobilskem proizvajalcu odločijo za uresničitev projekta, bi bil lahko novi R8 predstavljen že proti koncu prihodnjega leta, uporabljal pa bi priključno-hibridni pogonski sklop iz Lamborghinijevega modela Temerario s 4,0-litrskim V8 z dvojno turbino in električno podporo.
Preostane nam le še čakanje na uradno potrditev iz Ingolstadta, ki pa bo najverjetneje pogojena s poslovno upravičenostjo in načrtovano dobičkonosnost projekta.
Avtomobilizem.com (Foto: Audi, Lamborghini.)




Mnenja uporabnikov
2 komentarjev za "Nova generacija Audija R8? Dobra ideja!"
Za komentiranje moraš biti prijavljen
Res jaka ideja, obuditi R8 😀 Če leto dni se bodo spomnili, da je dobra ideja obuditi tudi Audi TT – in to na električni platformi, kdo bi si mislil 😀 Mi je žal, če sem sarkastičen, samo takšne PR floskule so mi vedno težje prebavljive…
Tudi meni niso všeč takšne floskule, ampak takšne informacije dvigujejo/znižujejo vrednost delnic. Jebi ga.
Nekaj morajo ponudit novinarjem, za glodanje kosti